О нас

LATVIJAS JOGAS SKOLOTĀJU REĢISTRS - VIETA, KUR SKOLNIEKS ATROD SAVU GURU

 

Katram no mums ir sava Joga, vienam tā nozīme aktīvu fizisko izkustēšos, otram pasīvu stiepšanos, bet trešajam meditāciju lotosa pozā.  Joga ir tikpat dažāda kā mēs visi, tieši tāpēc visiem nederēs viens jogas veids, viena jogas studija vai viens jogas skolotājs. Katram ir savas vajadzības, vēlmes, iespējas un nepieciešamības.

Veiksmes, sasniegumi un panākumi jogā, lielākoties, ir atkarīgi tikai no cilvēka paša uzcītības un regulāras prakses,(ne valti saka, ka joga ir 99% prakse un 1% teorijas)  taču, tikpat svarīgi kā darbs ar sevi, ir sava jogas skolotāja atrašana.

Skolotājs ir tas, kurš palīdz motivēt sevi ikdienas praksei,  atrast piemērotākos vingrinājumus un raugās, lai netiek pieļautas rupjas kļūdas, kas var atstāt negatīvas sekas uz cilvēka veselību.

Lai atrastu savu īsto jogas skolotāju, reizēm meklējumos jāpavada ļoti ilgs laiks.  Pirmais jogas skolotājs nebūt nav vienīgais un tas labākais pie kura jāturas un kura padomiem jāklausa uz vārda.

Uzsākot nodarboties ar jogu, skolotāji iesaka izmēģināt dažādus jogas veidus un skolotājus, līdz brīdim, kad iegūsti pilnīgu pārliecību par to, ka esi atradis to, kas tev ir vispiemērotākais.

Lielākā iesācēju kļūda ir apstāties pie pirmās negatīvās pieredzes, iegalvojot sev, ka joga man nav piemērota vai es esmu par vecu, resnu, stīvu jogai.  Pilnīgas muļķības! Joga ir piemērota visiem, tieši tāpēc jau eksistē tik daudz jogas virzienu un veidu, lai ikviens atrastu sev vispiemērotāko!   

Šī iemesla dēļ tika radīts LATVIJAS JOGAS SKOLOTĀJU REĢISTRS, lai ikviens varētu atrast  jogas veidu un skolotāju, kas viņam ir vispiemērotākais.

Reģistra mērķis ir tīri informatīvs – dot skolotājiem iespēju sevi parādīt un skolniekiem saprast, cik lielas iespējas ir praktizēt jogu Latvijā (lai zinātu, ka obligāti nav jābrauc uz Indiju, lai praktizētu jogu) un atrast savu jogas virzienu un skolotāju.

Ļoti bieži cilvēki jautā viens otram – kā tu atradi savu jogas skolotāju, šo virzienu un jogas studiju? Kur tu par to uzzināji? Kur es varu iegūt informāciju par šo un citiem jogas skolotājiem? Kur vēl es varu apgūt šo un citus jogas veidus?

Tagad atbildes uz visiem šiem jautājumie, tu to vari iegūt šeit un portālā YOGI.lv !